Shayna Jack's eerste Spelen staan ​​op een flyer.

Australiërs in actie, zwemmen, Emma McKeon, Madison de Rozario, marathon, Hockeyroos

De goudkoorts van de Commonwealth Games in Australië ging door op dag twee, terwijl er nog eens 15 medailles voor het land te winnen zijn.

De beste kansen zijn in de poule, waar medailles worden uitgereikt in negen evenementen met Australiërs tijdens de nachtsessie (vanaf 4.00 uur).

Maar de medailleactie begon al vroeg met de marathonraces voor mannen en vrouwen.

Volg alle actie hieronder in ons liveblog!

DAG 2 LIVE: ‘Het is niet oké’ — ‘Moeilijk om naar te kijken’-perioderamp; Dopingschandaal woedt op de Spelen

DAG 1 SAMENVATTING: Australiërs claimen dubbel podium in zinderende bonanza

LIVE MEDAILLE TELLING >

IN HET ZWEMBAD

In de ochtendsessie deden de Aussies een aantal sterke stekken in de heats met verschillende oprukkende sterren.

Eerst de manches 200 meter vrije slag, die zagen Elie Winnington en Mack Horton vordert met tijden van respectievelijk 1:46.87 en 1:47.37.

Dit werd gevolgd door de 50 meter vrije slag voor vrouwen, inclusief Emma McKeon – met als doel de meest succesvolle Commonwealth Games-atleet van Australië te worden – en Shayna Jack.

Beiden kruisten – McKeon zwom 24.52 en Jack 24.31. Beiden wonnen hun heats, net als Meg Harris in de eerste race met een tijd van 24.57.

Voor Jack was het zijn eerste late duik op de internationale switch na een schorsing van twee jaar vanwege een positieve drugstest.

De ochtendsessie zag ook de Olympische gouden medaillewinnaar Kaylee McKeown won zijn heat 100m rugslag in 59,58, terwijl Zac Stubblety-Cook won haar 100 meter schoolslag.

Bij de 4x100m vrije slag estafette mannen, Cody Simpson opnieuw het zwembad raken, worden uitgekozen om te zwemmen na de eerste verandering. Hij nam de leiding, die hij behield tijdens zijn been waarin hij in 1:34.53 zwom voordat Australië de heat won.

Met de favorieten van Australië om deze estafette te winnen, betekent dit dat Simpson Birmingham zou kunnen verlaten als een gouden medaillewinnaar van de Commonwealth Games.

Later zal de avondsessie onder meer de finales van de 200 meter vrije slag en 100 meter rugslag voor mannen bevatten, evenals de finales van de 400 meter individuele wisselslag voor mannen, de 100 meter vlinderslag voor vrouwen en de 4×100 meter vrije slag estafette.

Shayna Jack’s eerste Spelen staan ​​op een flyer.Bron: News Corp Australia

AUSSIE IN DE MIX VOOR MARATHON GOUD

De Australische Jessica Stenson leidt de marathon van de vrouwen met nog maar een paar kilometer te gaan.

Stenson is een van de drie Australiërs in de race met Eloise Wellings en Sinead Diver.

Bij het passeren van de 30 kilometer staakten de andere twee Australiërs, samen met het grootste deel van het peloton, maar Stenson hield stand met favorieten Helalia Johannes en Keniaan Margaret Wangari Muriuki.

Ze maakte vervolgens haar eigen zet na twee uur en 10 minuten racen om zichzelf vooraan te bevrijden.

SPARKIE RUNNER ‘NIET MINDER GEWELDIG’

Bij de mannenmarathon miste elektricien-loper Liam Adams een bronzen medaille met slechts zeven seconden na bijna de helft van de race aan de leiding te hebben geleid.

Adams bepaalde de eerste 20 kilometer het tempo en bleef in het medaillegevecht, maar werd uiteindelijk uitgeschakeld.

Desalniettemin zei voormalig Olympiër Tamsyn Manou dat Adams was: “Niets minder geweldig … gewoon een geweldige inspanning die hij vandaag heeft geleverd … het was iets speciaals.”

De race werd gewonnen door Victor Kiplangat, de eerste Oegandese die marathongoud won op de Commonwealth Games, in 2:10.54, 2 minuten en 28 seconden voor Adams. De Tanzaniaan Alphonce Simbu werd tweede, 1 minuut en 34 seconden achter Kiplangat, en de Keniaan Michael Githae werd derde.

Liam Adams miste een bronzen medaille met slechts zeven seconden nadat hij bijna de helft van de race leidde.Bron: AFP

PARA GUN DOMINEERT DE MARATHON

Australië Madison de Rozario won de marathon van de T53/54 voor dames in stijl en domineerde het veld om te winnen in een recordtijd van de Commonwealth Games van 1:56:00.

De 28-jarige won hetzelfde evenement vier jaar geleden ook aan de Gold Coast, evenals de 1.500m, die ze later deze week ook zal verdedigen.

Ze eindigde bijna vier minuten voor de als tweede geplaatste Eden Rainbow-Cooper uit Engeland.

Er was geen bronzen medaille met slechts vier deelnemers in de race.

De Australische Christie Dawes eindigde als vierde, maar met een beste tijd van het seizoen van 2:07:02.

Australische Madison de Rozariowon de marathon van de vrouwen T53/54 in stijl.Bron: AFP

ANDERE ACTIES

Australië rugby dames 7 Het team kon de vreugde van de ochtendsessie echter niet vergroten en verloor hun groepswedstrijd tegen Fiji met 12-19. Australië stond 19-0 achter voordat het twee late troostpogingen scoorde.

Ook de tweede dag zal de start zijn van hockey met de hockeyroos tegen Kenia om 23.00 uur, terwijl Olympische zilveren medaillewinnaars Australië Taliqua Clancy en Mariafe Artacho del Solar beginnen hun beachvolleybalcampagne (zondag 6 uur).

In totaal konden de Australiërs op dag 2 in het zwembad tot negen gouden medailles winnen, evenals vier in de marathons, vier in baan- en parabaanwielrennen (vanaf 19.00 uur) en de finale van artistieke gymnastiek damesteams (vanaf 18.00 uur).

Maeve Plouffe heeft zich gekwalificeerd voor de finale van de individuele achtervolging op de 3000 meter voor vrouwen en zal om 01.37 uur het opnemen tegen de Nieuw-Zeelandse favoriet Bryony Botha.

10 AUSSIES OM NAAR TE ZOEKEN: De zwemster zal een record breken; nieuwe golf om het poeder te ontsteken

MEER: Voltooi 2022 Sport-by-Sport Communication Games-schema met Australische starttijden

“Winnen op naam en natuur” 400m goud | 00:31

VOLLEDIG TIJDSCHEMA AUSSIE DAG 2 (elk uur AEST)

* — Medaille-evenementen

Marathon*, 16.00 uur

Lawn Bowls en Para Lawn Bowls, 17.30 uur.

Badminton, 18.00 uur

Artistieke gymnastiek*, 18u.

Hockey, 18:00 uur

Rugby 19, 18 uur

Gewichtheffen, 18:00 uur

Tafeltennis en Para Tafeltennis, 18.30 uur

Fietsen op baan en parabaan*, 19:00 uur

Zwemmen en parazwemmen*, 19.30 uur

Krekel T20, 20:00 uur

Boksen, 21.00 uur

Netbal, 21.00 uur

Squash, 21.00 uur

Badminton, 23.00 uur

Hockey, 23.00 uur

Beachvolleybal, 23.30 uur

Volg alle onderstaande acties! Kun je het liveblog niet zien? Klik hier!

Leave a Comment

Your email address will not be published.